IP Solution Partner
in Turkey


YÜZLERCE BULUŞ ÜRETİME GEÇME FIRSATI BULUYOR!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türk Patent Enstitüsü’nün öncülüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen İnovasyon Fuarı, 24-27 Ekim’de kapılarını açıyor. 

Geçtiğimiz yıl prestijli bir açılışla adından söz ettiren İnovasyon Fuarı, 24-27 Ekim tarihlerinde kapılarını bir kez daha İstanbul Fuar Merkezi’nde açıyor. 2012 yılında 15 bin ziyaretçiyi ağırlayan fuar bu yılda, Türk Patent Enstitüsü, TÜBİTAK, Kalkınma Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB’in destekleriyle Adres Patent’in de aralarında bulunduğu birçok firma, teknokent, teknopark ve buluşçuya ev sahipliği yapıyor.

MUCİTLERE GEREKEN ÖNEM VERİLDİ

Üreticiye destek misyonunu üstlenen ve doğrultuda sanayicinin dikkatini en üst düzeyde geçmeyi başaran fuar, dünyanın en önemli organizasyonları arasına daha ikinci yılından girmeye hak kazandı.

Bu kapsamda İnovasyon’un vurgulandığı ve mucitlerin buluşlarını sergilediği fuarda, birçok sanayici iş adamı ve CEO katıldı. Patentli buluşlarını sanayiciye sunma fırsatı bulan mucitlerin bazıları ürünlerini üretme fırsatı buldu. Birçok mucit ise teknokent ve teknopark bünyesine dahil edilerek, TÜBİTAK’ın desteklediği projeler arasında yer aldı.

ADRES PATENT TAM KADRO FUARDA YERİNİ ALDI

Patent bilincinin yerleşmesi adına birçok çalışmalar yürüten, bu konuda hem şirket içi seminerler düzenleyen hem de üniversitelerde ders veren Adres Patent, İnovasyon Fuar’ında geçen yıl olduğu gibi bu senede tam kadro yerini aldı. “Patentle Kazanmak” kitabının yazarı Adres Patent Genel Müdürü Av. Ali Çavuşoğlu; “Dünyada yıllardır yapılan bu organizasyonun ülkemizde geç de olsa yapılıyor olması oldukça sevindirici bir durum. Patent, Türkiye’nin 2023 yılında hedeflediği 500 milyar dolarlık ihracat hedefi için kilit unsurdur. Bugün süper güç, büyük ekonomi diye nitelendirdiğimiz ülkelerin dünya patent sıralamasında ilk sıralarda olduğunu görmek patent bilincinin özümsemiş bizler için sürpriz olmuyor. Geçtiğimiz sene beklenenin üstünde bir potansiyelle döndüğümüz İnovasyon Fuarı’ndan bu yıl daha da umutluyuz.

Ülkenin menfaatleri doğrultusunda bu tip organizasyonların çok önemli olduğu görüşündeyiz. Son yıllarda buluşlara, buluşçuya verilen önem arttıkça üretiminde arttığını doğru orantılı olarak ihracatında olumlu bir ivme kazandığını görebiliyoruz. Bu bilinçle Adres Patent olarak tüm personelimizle birlikte fuarda buluşçularımıza yol göstermek ve hizmet vermek için orada olacağız. Biliyoruz ve inanıyoruz ki üreten toplumlar, her zaman ayakta olacaklar ve gün geçtikçe gelişmeye devam edecekler. 2023 Hedefine katkıda bulunan, üreten tüm buluşçularımızın ve iş adamlarımızın 14 yıldır olduğu gibi bundan sonra da aynı heyecanla hizmetindeyiz. Katma değerli hizmetlerimizden ve fuara özel sunduğumuz fırsatlardan yararlanmanız için sizleri de 10. Hall’de bulunan standımıza bekliyoruz.” şeklinde konuştu.