IP Solution Partner
in Turkey

ADRES PATENT ISIF 2017’YE KATILDI

2. İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı ISIF 2017’ye katılan Adres Patent gerçekleşen fuarın ardından açıklama yaptı.

2-4 Mart tarihleri arasında İstanbul Wow Otel’de gerçekleşen ISIF 2017’de patent ve buluşların ticarileştirilmesi için tanıtımı yapıldı.  Adres Patent mühendisleri ve danışmanlarıyla katılımcı ve ziyaretçilere patent konusunda bilgiler verdi.
 
HABİP ASAN FUAR ALANINI GEZDİ
 
Fuar alanını gezen Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan Adres Patent’i ziyaret ederek Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Abdullah Akbulut ile sohbet etti.  Akbulut, Prof. Dr. Habip Asan’a yeni çıkan fikri sınai mülkiyet kanunu ile ilgili gösterdiği çaba için teşekkür etti.
 
 
 
PATENT BAŞVURU SAYISI ARTTI
 
Fuarla ilgili açıklama yapan Adres Patent Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Abdullah Akbulut, son dönemde patent başvuru sayısının arttığını belirterek, tescil sayısında da ciddi bir başarı gösterildiğini belirtti.
 
 
Akbulut, “14 yılda yerli patent başvuru sayısı 16 katına, tescil sayısı ise 24 katına yükseldi. ISIF 2017’de bu gelişmeyi görmek mümkün. Türkiye’nin birçok bölgesinden fuara katılan buluşçuların sergilediği ürünler patent sayısındaki artışı da teyit ediyor” dedi. 
 
Fikri sınai mülkiyet kanununa da vurgu yapan Akbulut, “Kanun yeni bir başlangıç, artık patentle ilgili başvuru, tescil ve koruma süreçlerini çok daha etkin bir şekilde yöneteceğiz” diye konuştu.
Fuara birçok ülkeden gelen mucitler, girişimciler ve yatırımcılar ilgi gösterdi. 
 
3 gün süren fuarda çok sayıda panel düzenlendi. Ekosistemde mevcut durum ve potansiyel analizi, Fikri Mülkiyet Koruması ve Lisanslama Yoluyla Teknolojinin Ticarileştirilmesi, WIPO Patent İşbirliği Anlaşması, Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu konularında ziyaretçi ve katılımcılar bilgilendirildi.